Rodinný-dom-Záhorská-Ves

Rodinný dom Záhorská Ves

Falcovaná krytina pozink, strieborná metalíza
Zobraziť viac

Výmena strešnej krytiny

Prefa strešná šablóna 29×29 (realizácia 2022)
Zobraziť viac

Oprava a oplechovanie štítovej hrany

Prefa P.10 Orieškovo-hnedá (realizácia 2022)
Zobraziť viac

Falcovaná krytina pozink, strieborná metalíza

Rodinný dom Záhorská Ves

Kompletné zastrešenie zaujímavého projektu drevodomu. Od návrhu strešných detailov a prestupov, cez tesárske práce v podobe vyhotovenia dvojitého debnenia a konštrukcie prevetrávaného hrebenáča na mieru až po samotné pokrytie  falcovanou krytinou. Ako materiál bol použitý farbený pozink hr. 0,5mm strieborná metalíza v kombinácii s čiernym odkvapovým systémom.

Výmena strešnej krytiny

Výmena pôvodnej šindľovej strešnej krytiny za nadčasovú hliníkovú strešnú krytinu Prefa. Dôvodom rekonštrukcie bola stará už zatekajúca šindľová krytina ktorá dlhodobo spôsobila poškodenie aj drevených strešných častí. Prebehla kompletná oprava a výmena debnenia, výmena  niekoľkých nosných častí krovu a následné vyrovnanie krovu. Nanovo sa vyriešili komplikované strešné detaily, bola použitá nová poistná hydroizolácia a následné pokrytie novou hliníkovou strešnou krytinou Prefa.

Oprava a oplechovanie štítovej hrany

Hlavným dôvodom opravy bol zle vypracovaný detail okraja strechy veľký výskyt vrabcov. Okrem opravy sa ale zlepšila aj vizuálna stránka a vyriešil sa problém so starým dreveným obkladom ktorý vyžadoval neustálu údržbu. Teraz je použitý hliníkový plech od výrobcu PREFA ktorý ručí za farbu 40 rokov.

Ostatné referencie